Online Biznis

Click here to edit subtitle

         

       Neobux je na trhu už od roku 2008 a jedná sa o jednotku v kategórii klikaček, ktorá je na Internete k dispozícii. Má cez 20 mil registrovaných užívateľov a vyplatil už cez $ 80 miliónov. V Neobuxe väčšina operácií prebieha instantne ( v rádoch sekúnd ) od zadania požiadavky a to vrátane vyplácania platieb.
           Neobux je reálny spôsob ako naozaj peniaze zarobiť. Ak ste trpezliví, tak nemusíte investovať ani korunu, avšak počítajte s tým, že prvý zárobok sa dostaví až po dlhšej dobe. Naopak s prvotnou investíciou 5 až 10 dolárov, za ktoré si prenajmete prvých referralov, získate náskok, nehovoriac o zisku, ktorý sa potom dostaví oveľa skôr. 

Začíname

         Skôr ako pristúpime k samotnej registrácii je veľmi dôležité podotknúť, že msíte mať vytvorený účet v niektorej z internetových peňaženiek na ktorý si potom budete prevádzať svoj zárobok. Osobne Vám odporúčam Paypal celosvetovo najrozšírenejší a tiež akceptovaný už skoro vo všetkých e-shopoch alebo alternatívnu Payza.

Registrácia

         

        Po úspešnej registrácii je načase sa prihlásiť do svojho Neobux účtu.
Základom je klikanie na reklamu, ktorú je potrebné nechať zobrazenú v aktívnom okne niekoľko sekúnd. Reklamy nájdete pod položkou View Advertisements. Čas po ktorý musíte reklamu sledovať sa líši podľa výšky odmeny, ktorú za reklamu dostanete. K štandardnej odmene získate tiež 1 Neopoint a AdPrize tikety. NeoPoints sú použiteľné na platbu rôznych akcií a úkonov vnútri Neobuxu ( nákup zlatého členstva , výmena referral atď ) a AdPrize sú de facto výherné tikety .
       Výška odmeny za zobrazenú reklamu , vrátane času jej trvania je viditeľná pred kliknutím na reklamu. Čo sa týka NeoPoints a AdPrize, tak u týchto bonusov je to tak, že vždy získavate 1 Neopoint za každú reklamu a   3 - 9 AdPrize ticketov .
Máte možnosť tieto tikety uplatniť, nechať si zobraziť štandardnú reklamu a vyhrať. Rozdiel je ten , že po zhladnutí reklamy sa vám nepripisujú peniaze, NeoPoints a ani ďalšie AdPrize tikety, ale máte šancu na spomínanú výhru a to až do výšky $ 50  alebo až 10000 NeoPoints, prípadne môžete vyhrať tiež zlaté členstvo.

        Ďalšou položkou sú Mini Jobs a Offers, ktoré sú dobrým spôsobom, ako si dvíhať stav svojho účtu. Opäť je tu možnosť plniť rôzne úlohy ako napr. vyhľadávanie rôznych informácií cez Google ( webovej adresy , presné url , tel čísiel a ďalších informácií ) a to s tým , že zistené informácie jednoducho kategorizujete, radíte, vyhodnocujete a tak ďalej. Úlohy sú aktualizované počas dňa, takže sa oplatí na stránky Neobux pristúpiť niekoľkokrát za deň. Za najlepšie hodnotené úlohy je možné zarobiť $ 0.2 až $ 0.5 za jednu úlohu a to s tým, že spracovanie zaberie zhruba 4 minúty a viac. Na plnenie úloh možno úspešne využívať prekladač integroaný v prehliadači a tým si uľahčiť prácu a tiež môžete plniť úlohy aj ak neviete anglicky .

       Nesnažte sa úlohy vyplňovať nezmyselne. CrowdFlower vám totiž medzi vaše úlohy náhodne musí vkladať už vyriešené úlohy, kde je overená správna odpoveď a ak odpoviete chybne, znižujete si percentuálne presnosť v plnení úloh. Malá presnosť potom znamená, že nemáte prístup k najlepšie hodnoteným úlohám. Tieto testovacie úlohy sú tu preto, aby bolo zaručené, že užívateľ len bezhlavo nekliká na všetko čo vidí, ale naozaj pracuje a vypĺňa úlohu čo najlepšie. Za to je tiež platený.

         

Referralovia - získavanie, prenájom a stratégia 

       Alfou a omegou Neobuxu  je prenájom referralov a tiež získavanie svojich vlastných. Neobux má teda dva druhy referralov, sú to tzv. direct ( to sú tí vami získaní ) a rented ( prenajatí ). Neobux obsahuje veľmi sofistikovaný systém, ktorý vám umožňuje referralov spravovať, vyhadzovať a najímať nových, zisťovať jednotlivé štatistiky, zisky a mnoho ďalšieho.

Až si teda vyklikáte cca $ 2 - 3 , tak počkajte s výplatou vašich peňazí a radšej si kúpte svojich prvých referralov. Konkrétne si kúpte prvých 3 referralov. Skôr si referralov neprenajímajte, musíte mať totiž dostatok peňazí na ich údržbu.

       Je nutné si uvedomiť , že akýkoľvek zárobok je o dennej aktivite a preto ak to budete s Neobuxom myslieť vážne, tak sa proste musíte minimálne raz denne prihlásiť. Ovšem, že po prvých dvoch týždňoch zistíte, že ste si nezarobili nič a sen o zisku je preč, ale práve v tomto okamihu sa začínajú oddeľovať zrná od pliev a Neobux to veľmi dobre vie. Preto je tiež pre každého užívateľa nachystaná skúšobná lehota ( 15 dní ). Počas tejto lehoty je potreba byť maximálnou možnou mierou aktívnej a táto lehota je vhodným testom i do budúcna. Počas tejto doby vytrvajte a ak už na vás idú predstavy nedosažiteľného a máte chuť sa na to vybodnúť, tak si tento web prečítajte znova. Je jednoducho potreba si uvedomiť, že dnes Vám jednoducho nikto peniaze zadarmo nedá a aj privyrobenie na Internete je o dennej aktivite, záujmu a vytrvalosti. A ak vytrváte a prejdete touto skúškou, ktorú pre vás Neobux pripravil bude výsledkom jeden malý splnený sen. Keďže tisícové čiastky mesačne, ktoré vám Neobux môže priniesť naozaj stojí za to vydržať.

        Ak ste sa teda rozhodli vydržať, vrátim sa pomyselne o niekoľko riadkov vyššie a nadviažem na stav , kedy je na vašom účte zarobených cca $ 2 - 3. Prenajmite si teda svojich prvých referralov za $ 0,6 a zvyšok peňazí ponechajte na vašom účte . Cieľom je pochopiteľne docieliť toho, aby do doby, než uplynie 7 dní od posledného prenájmu referralov bola na vašom účte znovu nabitá suma za nákup referral. To sa podarí len vtedy, ak budete aktívny vy sami a samozrejme vaši referralovia vám k tomu tiež nemálo pomôžu ( preto sú tiež prenajímaný ). Vzhľadom k faktu, že každý aktívny referral vám denne nakliká 0,02 $ zisku, tak sa na počiatočnú sumu dostanete v priebehu pár dní.

       K tomu, aby rozhodnutie o náhrade referrala bolo zmysluplné je potrebné sledovať dve mierky. Ide o priemer odklikaných reklám denne ( Avg. clicks ) a dátum posledného kliku ( Last click ). Oba tieto ukazovatele nájdete v sekcii prenajatých referralov. 

 •       Trocha matematiky : ak viem, že jeden rented referral ma stojí $ 0,2 za mesiac a môže mi každý deň zarobiť maximálne 0,02 $ , tak ak bude tento referral denne aktívny všetkých 30 dní, potom mi zarobí $ 0,6 ( $ 0,4 čistého zisku pre mňa ). Takýto referral má teda Avg . clicks 4,0 [ 4 * $ 0,005 ( zisk za kliknutie referrala ) * 30 dní = $ 0,6 ( pôvodná cena za nákup všetkých 3 referral ) - $ 0.2 ( náklad na prenájom ) ]. Avg . clicks 4,0 je maximum, ktorého môže rented referral dosiahnuť, pri štandardnom členstve. Pri Golden členstve je to 9,00 - 10,00. Z príkladu, ktorý je uvedený  už je jednoduché vyvodiť, že ak je Avg . clicks rented referrala nižšia ako 1,3 ( 1,3 * $ 0,005 * 30 dní = $ 0,195 ) tak je taký referral neziskový a je nutné sa ho zbaviť. Je dobré vedieť, že neaktivita takého referrala je naozaj jeho rozhodnutie, pretože neobux 4 Fixed Ads všetkým svojim členom denne pripravuje a tak zaručuje v systéme zisk pri plnej aktivite referrala.    
 •  Ak je 1 alebo 2 dni pred ukončením doby prvého prenájmu Avg . clicks vyššia ako 1,35 , tak sa vám referral zaplatil a niečo málo aj zarobil a preto ho môžete predĺžiť na ďalšie obdobie 30 dní. Ak je 1 alebo 2 dni pred ukončením doby prvého prenájmu Avg . clicks vyššia ako 2,00, tak sa vám referral zaplatil a je aktívny preto ho môžete predĺžiť na ďalšie obdobie, zvážte ale či ho nepredĺžite na dlhšie obdobie ako je 30 dní ( je to možné až na 240 dní ), pretože potom získate zľavu  aj v prípade, že bol referral aktívny a Avg . clicks je dostatočne vysoký ( okolo 1,35 ), skontrolujte dátum posledného kliknutia a ak je starší ako 3 dni, tak jeho predĺženie zvážte ( je potrebné prihliadať na okolnosti, ako napr cez vianoce môže inak aktívny referral byť niekde v ťahu a podobne ). 
 •  Nepredlžujte referrala iba o 15 dní ( vždy predlžujte minimálne na 30 dní), 
 • Vypnite si funkciu Autopay    
 • Referralov zo začiatku nerecyklujte, recyklačný poplatok je pomerne vysoký ( $ 0,07 ) a pri štandardnom členstve je niekedy lepšie nechať referrala vymeniť automaticky systémom ( to prebehne po 14 dňoch od poslednej jeho aktivity zdarma ). Ak vám to časovo nevyjde a bude už končiť prenájom tohto referrala, nechajte ho Neobuxom odstrániť ( to bude stáť $ 0,02 , ale táto suma je stále nižšia ako cena za recykláciu 0,07 $ ) a ​​je dosť pravdepodobné že vám recyklovaný referral pri štandardnom členstve za zostatkovú dobu prenájmu nepokryje vynaložené prostriedky. 
 • Ak si to môžete (vzhľadom k stavu vášho neobux účtu ) dovoliť, tak nakupujte zakaždým väčšie a väčšie množstvo referralov, výdaj však maximálne 40 % vašich financií.
 • Neobux ponúka funkcie ako je Autopay a Autorenew. Sú to funkcie, ktoré automatizujú správu referralov, avšak skôr si zvykajte ich nepoužívať. Môžu sa javiť prvotne výhodne , ale pri dennej aktivite ich nepotrebujete a radšej si všetko urobte sami. Autopay plní tú funkciu , že za vašich referralov platíte denne a to podľa tohto kľúča : rented referral v jeden deň aspoň 1x klikne, bude predĺžený na ďalší jeden deň a ak neklikne, neplatíte za neho nič.  

 • Po dosiahnutí min. počtu 300 rented referrals je čas na prechod na Golden ( zlaté ) členstvo. Svoj účet v Neobuxe si môžete povýšiť za poplatok $ 90 / rok na Golden ( zlaté ) členstva. Pochopiteľne je najvhodnejšie si na tento upgrade zarobiť sám ( prechod na Golden členstvo možno platiť aj z zarobených prostriedkov , ktoré v neobux máte ), ale môžete ho aj zainvestovať.  

         

      Prechádzať na Golden členstvo skôr ( ako pri 300 aktívnych rented referral ) je tiež možné , ale príliš vám to neodporúčam . Aj keď má Golden členstvo mnoho výhod , je tu novo jedna adrenalínová záležitosť a to je práve prenájom referralov. Pri štandardnom členstve vám totiž Neobux garantuje, že v prípade nákupu referralov ich vždy dostanete v požadovanom množstve. Pri Golden členstve už túto vec negarantuje a ani ju garantovať nemôže, pretože dopyt po týchto Referraloch je obrovský. Referralovia pre Golden členstvo sú totiž rozdeľovaní z iného ( o niečo lepšieho ) " balíka " , ako referralovia u štandardného členstva . Neobux tento problém rieši tak, že po prechode na Golden členstvo si v Settings ( nastavenia ) zvolíte dve jednotlivé hodiny ( napr. 07:00 a 14:00 ) a prenajímať nových referralov si môžete len v tieto hodiny ( na minútu presne ) . Z vlastnej skúsenosti vás môžem uistiť , že 15 sekúnd od " otvorenia " náboru sú všetci referralovia vypredaní . Ak vám teda prenájom nevyjde v prvú stanovenú hodinu , môžete to skúsiť ešte v rovnaký deň v druhú nastavenú hodinu. Keď by sa vám nedarilo ani raz , tak potom máte ďalšie dva pokusy nasledujúci deň a tak ďalej .Nezabudnite si časť vašich prostriedkov v Neobux presunúť z Main Balance do Rental Balance . Prostriedky v Rental Balance sú používané práve na úkony spojené s referralmi , teda na prenájom nových , predĺženie existujúcich , recykláciu apod. 

V Golden členstve už tiež musíte zmeniť svoju stratégiu , ktorú ste doteraz dodržiavali . Teraz už máte viac možností as tým súvisí aj zmena pôvodného prístupu , predovšetkým vo vzťahu k neaktívnym referral . Pri Golden členstvo bude tiež vaším kamarátom kalkulačka a oveľa viac sa budete kamarátiť aj s dômyselným systémom filtrov a vlajočiek , ktoré môžete na svojich referralov v Neobuxe aplikovať . 

     Tak to by bolo zatiaľ všetko. Dúfam, že som Vám aspoň z časti objasnil fungovanie Neobuxu a verím, že pokiaľ sa rozhodnete skúsiť to, bude sa Vám dariť aspoň tak ako mne. Samozrejme postupne sa budem snažiť vkladať na tieto stránky nové aktualizácie, postrehy, nápady poprípade nejaké videonávody.
Aby som nezabudol musím na záver dodať, že Neobux nie je rozhodne jediná PTC stránka fungujúca na princípe opísanom vyššie, avšak ako som načrtol v úvode nájsť medzi množstvom podvodných stránok tú skutočne serióznu nie je zrovna ľahké. V Odkazoch nájdete linky na tie, ktoré používam ja a som s nimi na 100% spokojný.
Ak by ste mali nejaké otázky poprípade potrebovali s niečím pomôcť či poradiť napíšte mi cez formulár v Kontaktoch.

Online Biznis

 • Pozor na to , že Neobux vo svojich podmienkach zakazuje využívať k nahliadnutiu reklamy mobilné zariadenia, predovšetkým teda iPhone, iPad a ďalšie chytré telefóny a tablety. Je to z toho dôvodu, že tieto zariadenia majú rôzne obmedzenia v prehliadanie webových stránok a neobux by tak zadávateľom reklamy nemohol garantovať zobrazenie pre všetkých užívateľov. Cez tieto zariadenia teda môžete na účet pristupovať, spravovať ho a robiť všetky úkony okrem sledovanie reklamy a využitie AdPrize tiketov.

 • Úlohy pre Neobux poskytuje CrowdFlower, ktorý spracováva údaje napr. pre Amazon, Forbes, IBM, Apple atď. Spolupráca Neobuxu a CrowdFloweru je veľmi pozitívne hodnotená, pretože ste si schopní zarobiť počas 3 hodín pokojne cez $ 10.

 • Aby vám bol počítaný zisk z vašich referralov musíte byť aktívny aj vy sami. Ak v daný deň nekliknete ani na jednu z reklám, nasledujúci deň potom z vašich referralov nedostávate nič. Nutné je ale poznamenať, že k tomu aby vám bol zisk z referralov pripočítaný stačí kliknúť na 4 " Fixed Ads " reklamy. Tieto reklamy majú oranžovú pätu a obnovujú sa vám každý deň.

 • Vašich vlastných direct referralov vám Neobux umožní získavať po 15tich dňoch od registrácie. Základný počet slotov pre direct referralov je 30 a zvyšuje sa vám podľa toho, ako dlho ste užívateľom Neobuxu,  alebo je možné ďalšie sloty zakúpiť za NeoPoints. Vyšší počet slotov pre direct referralov získavate tiež spolu so zlatým členstvom ( základný počet sa navyšuje na 200 ).
         
 • Získať rented referralov je možné každých sedem dní a to vo vopred stanovených balíkoch, minimálny balík obsahuje 3 referralov a maximálny potom rovno stovku ( aby som bol presný, pri Ultimate členstve môže balík referralov  dosiahnuť až 300 a čas na ďalší prenájom referralov je znížená zo 7 na 4 dni ) . Každý rented referral je pre vás najatý presne na 30 dní , čo je základná doba prenájmu. Pred uplynutím tejto doby je vhodné ( skôr nutné ) každého vášho referrala revidovať a to z toho dôvodu , aby bolo jasné či si tohto referrala nechať, alebo nechať prepadnúť a namiesto neho kúpiť iného.

 • Nezabudnite že k predlžovaniu ( prípadne recyklácii ) možno použiť NeoPoints , predĺženie 1 rented referrala na 30 dní stojí 267 NeoPoints

 • Ak teda máte aspoň 300 prenajatých referral ( maximum štandardného členstva ), ktorí sú denne aktívny a ich Avg . clicks je vyšší ako 1,7 , tak  je ten správny čas prejsť na Golden členstvo. Pre prechod musíte tiež splniť niekoľko podmienok , musíte mať minimálne 50 klikov na reklamu, minimálne 2 krát ste si už prenajali referralov a ste zaregistrovaný minimálne 15 dní. Pri prechode na zlaté členstvo sa oplatí vyčkať na nejakú špeciálnu príležitosť ( sviatky , výročie ) pretože práve v túto dobu Neobux poskytuje zľavy až do výšky $ 15.

Čo vám  zlaté členstvo ponúkne?
 •  Získate okamžite o 100 % vyšší príjem z vašich referralov 
 • Získate minimálne 9 Fixed Ads denne, 
 • Lepšia cena za prenájom a predĺženie referralov
 • Maximum rented referral je zvýšený z 300 na 2000
 • máte k dispozícii lepšie grafy a štatistiky ku správe vášho účtu,    
 • maximum direct referral je zvýšený z 30 na 200 ( alebo viac , podľa veku vášho účtu sa tento počet navyšuje ),    
 • dostanete novú ikonu , ktorá vás odlišuje od štandardných Member,    
 • ďalšie bonusy dostanete druhý ( a ďalší) rok po sebe,  ako zlatý člen

 • Viete , že ak do vašich referralov a alebo Golden členstva zainvestujete , tak si následne zarobené peniaze môžete prevádzať iba na tú peňaženku , z ktorej ste do Neobux vykonali najvyšší súčet všetkých uskutočnených platieb? Ide o nariadenie EÚ, konkrétne European Anti - Money Laundry Legal Regulations a nájdete ho v podmienkach neobux v bode 5.1 . Tento fakt vám nijako nevadí a nijako sa vás netýka , ak využívate iba jednu elektronickú peňaženku a alebo do neobux neinvestujete.

Ako teda uspieť pri nájme rented referral v Golden členstve ?
 •     Nastavte si čas prenájmu zmysluplne , podľa toho kedy si myslíte , že pravdepodobne budete mať čas ( pri nastavovaní kliknite aj na " Show current global distribution " kde vám Neobux ukáže v ktorú hodinu je dopyt po referraloch najvyšší a nie je teda vhodné si nastaviť rovnakú.   Nastavte si do obľúbených túto adresuhttps://www.neobux.com/?u=c&s=rar    
 • Nastavte si hodiny v počítači ( to je veľmi dôležité ).    
 • Použite rýchly prehliadač , ako napr. Google Chrome.    
 • Buďte pripravený cca 5 minút dopredu a čakajte pri počítači , medzitým vypnite všetky aplikácie , ktoré niečo z Internetu sťahujú.    
 • Prihláste sa do Neobux.  
 • Približne 5 sekúnd pred úderom vašej nastavenej hodiny vložte do prehliadača ( do rovnakého v ktorom ste prihlásení do Neobux ) túto adresu https://www.neobux.com/?u=c&s=rar    refreshujte stránku pravidelne cca po 1 sekunde , akonáhle vám je prenájom referral odomknutý , čo najskôr si prenajmite požadované množstvo.

 • Viete , že vašich direct refferalov možno Neobuxu predať ? Je to naozaj tak , ak sa z akéhokoľvek dôvodu rozhodnete , môžete svoje direct referralov Neobuxu odpredať a to za cenu $ 1 - $ 3 za každého referrala.